Gustava Zemgala gatve 76, Rīga Tālrunis: (+371) 6711 44 70

Par mums

VĒSTURE

Lietuvas lielākais neatkarīgais elektroenerģijas tirgotājs A/S “INTER RAO Lietuva” 2010. gadā nodibina meitas uzņēmumu Latvijā – SIA “INTER RAO Latvia”.

2012. gada 1. aprīlī SIA “INTER RAO Latvia” uzsāka elektroenerģijas tirdzniecību Latvijas atvērtā elektroenerģijas tirgus dalībniekiem.

Šodien

Pateicoties uzņēmuma spējai pielāgoties katra klienta individuālajām vajadzībām, pateicoties resursu nodrošinājumam un darbinieku pieredzei, šodien SIA “INTER RAO Latvia” ir kļuvusi par vienu no vadošajiem elektroenerģijas tirgotājiem Latvijā.

SIA “INTER RAO Latvia” par savu elektroenerģijas tirgotāju ir izvēlējušies gan ražošanas un mazumtirdzniecības uzņēmumi, gan pakalpojumu sniedzēji un pašvaldības.

Grupas struktūra

Akciju sabiedrība AB “INTER RAO Lietuva” ir sabiedrība, kas kontrolē uzņēmumu grupu un nodarbojas ar elektroenerģijas vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību Lietuvā – pēc elektroenerģijas apjoma tā ir lielākā neatkarīgā elektroenerģijas piegādātāja un elektrības biržas dalībniece. 2017.gada vidū “INTER RAO Lietuva” vairumtirdzniecības tirgus daļa Lietuvas elektrības biržā bija 84,6 %. Sabiedrības tirgus daļa mazumtirdzniecībā 2017.gada vidū bija 19,2 % (Valsts cenu un enerģētikas kontroles komisijas dati).

Sabiedrība dibināta 2002.gadā, kad Lietuvā tika liberalizēts elektroenerģijas tirgus, varēja sākt darbību neatkarīgi elektroenerģijas piegādātāji un citi atvērta tirgus dalībnieki. 2003.gadā “INTER RAO Lietuva” tika izdota neatkarīga piegādātāja licence un elektroenerģijas eksporta atļauja, savukārt no 2004.gada arī elektroenerģijas importa licence, kas ļāva sabiedrībai sākt aktīvu darbību elektroenerģijas tirdzniecībā.

Kompānija aktīvi paplašina tirdzniecības sakarus ar partneriem Baltijas un Skandināvijas valstīs, lielākajiem elektroenerģijas patērētājiem, kā arī korporatīvajiem klientiem.

www.interrao.lv

SIA “INTER RAO Latvia” dibināta un reģistrēta Latvijas Republikā 2010.gadā, ar mērķi radīt konkurētspējīgu elektroenerģijas tirdzniecības kompāniju Latvijas tirgū.

2010.gada martā “INTER RAO Latvia” saņēma Neatkarīga elektrības tirgotāja licenci, kas ļauj nodarboties ar elektrības mazumtirdzniecību Latvijā.

Sabiedrība ir viens no lielākajiem elektroenerģijas tirgotājiem valstī, tas piegādā elektroenerģiju gan korporatīvajiem klientiem, gan valsts sektoram Latvijā. Kompānijas mērķis ir paplašināt savu darbību Latvijā, dodot klientiem iespēju optimizēt enerģijas patēriņu un palielināt konkurētspēju.

100 % uzņēmuma akciju pārvalda akciju sabiedrība AB “INTER RAO Lietuva”.

www.interrao.ee

“INTER RAO Eesti” dibināta un reģistrēta Igaunijas Republikā 2010.gada janvārī, ar mērķi radīt konkurētspējīgu elektroenerģijas tirdzniecības kompāniju Igaunijas tirgū.

“INTER RAO Eesti” plāno nodrošināt elektroenerģijas piegādes lielākajiem patērētājiem valstī, slēdzot ar tiem tiešus vairumtirdzniecības līgumus.

Elektrības vairumtirdzniecība Igaunijā varēs attīstīties, kad tiks uzbūvēti jauni elektrotīklu savienojumi ar Somiju (“EstLink 2”). Tiek prognozēts, ka importējamās elektroenerģijas pieprasījums pieaugs no 2016.gada sākuma, kad Eiropas Savienībā stāsies spēkā stingrākas vides aizsardzības prasības enerģijas ražotājiem. Jaunas paplašināšanās iespējas Baltijas jūras reģionā dos arī īstenotie “LitPol 1 un 2” un “NordBalt” savienojumu projekti.

100 % uzņēmuma akciju pārvalda akciju sabiedrība AB “INTER RAO Lietuva”.

www.irlpolska.pl

“IRL Polska Sp. z o.o.” ir  “INTER RAO Lietuva” meitas uzņēmums Lietuvā. Uzņēmums ir dibināts un reģistrēts Polijas Republikā 2012.gada oktobrī, īstenojot uzņēmumu grupas plānus par darbības paplašināšanu reģionā.

2014.gada 9.janvārī AB “INTER RAO Lietuva” meitas uzņēmumam “IRL Polska Sp. Z o.o.” tika izdota licence elektroenerģijas tirdzniecības īstenošanai Polijā.

2014.gada 22.maijā “IRL Polska Sp. z o.o.” sāka nodarboties ar elektroenerģijas tirdzniecību Polijas tirgū.

Tiešo tirdzniecību tā dēvētajā “nākamās dienas tirgū” un “dienas tirgū” (RDNiB), kā arī atvasināto finanšu instrumentu tirgū (RTT) “IRL Polska sp. z o.o.” sāka 2014.gada 10.oktobrī.

100 % uzņēmuma akciju pārvalda AB “INTER RAO Lietuva”.

www.vwp.lt

Slēgtā akciju sabiedrība UAB “Vydmantai wind park” pārvalda 30 МW vēja elektrostaciju parku Rietumlietuvā, Kretingas rajonā netālu no Vidmantu un Kjauleiķu apdzīvotajām vietām – Kvecju un Rūdaiču ciemos.

Vēja elektrostaciju parkā elektroenerģiju ražo 15 Vācijas uzņēmumā “Enercon GmbH” ražotas “E-70” modeļa vēja elektrostacijas, kur katras uzstādītā jauda sasniedz 2 MW. Šis vēja elektrostaciju parks ir viens no pirmajiem un lielākajiem vēja elektrostaciju parkiem Lietuvā un arī kopumā visā Baltijā.

“Vydmantai wind park” ir AB “INTER RAO Lietuva” meitas uzņēmums, kas dibināts un reģistrēts Lietuvas Republikā 2011.gadā.

100 % uzņēmuma akciju pārvalda AB “INTER RAO Lietuva”.