Gustava Zemgala gatve 76, Rīga Tālrunis: (+371) 6711 44 70

“IRL Polska” uzsākusi tirdzniecību Polijas elektroenerģijas tirgū.

AS „Inter RAO Lietuva” grupas uzņēmums „IRL Polska” ir uzsācis elektroenerģijas tirdzniecību Polijas tirgū. Iepriekšējās nedēļas ceturtdienā, 2014. gada 22. maijā, „IRL Polska” noslēdza pirmos darījumus Polijas Enerģijas preču biržā. ( TGE)

„Noslēdzot pirmo elektroenerģijas pārdošanas darījumu, mēs esam kļuvuši par aktīviem Polijas elektroenerģijas tirgus dalībniekiem. Šis ir nozīmīgs solis kā „IRL Polska”, tā arī visas „Inter RAO Lietuva” grupas attīstībā. Tuvākajā laikā plānojam vairāk pievērsties tā saucamajiem nākamās dienas (day-ahead) un nākotnes (forvard) darījumiem- informē „IRL Polska” valdes loceklis Vidas Čebatariūnas.

 Pēc starpsavienojumu izbūves, starp Poliju un Lietuvu LitPol-1 un 2, „IRL Polska” plāno tirgū piedāvāt vidēja un ilgtermiņa importa un eksporta darījumus. Nākotnē uzņēmumam ir nodoms paplašināt pakalpojumu klāstu un uzsākt elektroenerģijas piegādes patērētājiem.

 „IRL Polska” ir AS „INTER RAO Lietuva” meitas uzņēmums Polijā, dibināts 2012. gada oktobrī, ar mērķi paplašināt grupas darbības reģionu. 2013. gada novembrī tika palielināts uzņēmuma pamatkapitāls no 2 līdz 10 miljoniem litu. 2014. gada janvārī uzņēmums saņēma licenci, kas dod tiesības nodarboties ar elektroenerģijas tirdzniecību Polijā.